XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 01.10.2023

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy, serdeczne Bóg zapłać.

Dziś gościmy w naszym kościele ks. Piotra Kołcza – misjonarza z Zambii. Serdecznie go witamy i dziękujemy za jego działalność misyjną i dzisiejsze słowo, które do nas kieruje. Nasz dekanat, a zatem i nasza parafia ma patronat nad jego misją. Dlatego też przy wyjściu z kościoła po mszy będzie zbiórka na ten cel. Rozpoczynamy dziś miesiąc październik. O 16.15 nabożeństwo różańcowe z poświęceniem różańców dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej i I Komunii św. W tygodniu Różaniec o 17.15. Odpowiedzmy na wezwanie Maryi do tej modlitwy na ratunek dla świata. O 21.00 Apel Jasnogórski.

W poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Od 16.00 – 17.00 dyżur charytatywny. O godz. 18.45 wyjazd na Nocne czuwanie naszej parafii na Jasnej Górze. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii z wpłatą 30 zł. na przejazd autokarem do Częstochowy. Powrót we wtorek ok. 5.30.

We wtorek o 17.15 nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z Różańcem. O 19.00 spotkanie grupy ewangelizacyjnej w sali kinowej.

W środę wspomnienie św. Franciszka. O 6.30 Msza w intencji czcicieli św. Józefa. O 19.00 Msza o uzdrowienie duszy i ciała.

W czwartek o 16.00 spowiedź dla dzieci po I i Wczesnej Komunii św. O 16.30 Msza szkolna dla wszystkich dzieci. O 18.00 Msza w intencji Rodzin Kościoła Domowego. Po mszy wieczornej Godzina Święta przed pierwszym piątkiem miesiąca. W czasie adoracji będzie też okazja do spowiedzi do godz. 20.00.

W piątek czcicieli NSPJ zapraszamy na Mszę o 6.30 i po Mszy św. na nabożeństwo przebłagalne. O 17.15 Różaniec. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy dzieci po pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami. Od 18.30 okazja do spowiedzi dla młodzieży. W sposób szczególny zapraszamy klasy przygotowujące się do Bierzmowania czyli VII i VIII. O 19.00 Msza w intencji młodzieży naszej parafii. Po mszy spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas VII i VIII. Kandydaci do Bierzmowania z klas VIII będą składać deklaracje o przygotowaniu do Bierzmowania.

W sobotę o godz. 7.30 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę o 8.15, w czasie której zebrana kolekta zostanie przeznaczona na pomoc rodzinom z Libanu i Syrii adoptowanym przez naszą parafię. Od 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian, których należy zgłosić w zakrystii lub w kancelarii. Od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o 17.15 Różaniec.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii. W godzinach od 8.30 – 13.30 przy naszym kościele będzie możliwość honorowego oddania krwi.

Intencje mszalne na przyszły rok będą przyjmowane w kancelarii od jutrzejszego poniedziałku.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i Gościa Extra w cenie 14 zł, który jest poświęcony Maryi, objawieniom i różańcowi.

Emerytowany profesor akademicki jest gotów udzielać bezpłatnych konsultacji z chemii dla maturzystów, uczniów-kandydatów na studia medyczne. Spotkanie organizacyjne w salkach 2 października o godz. 17.00.

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu zadbali o porządek w naszym kościele. Osoby które chcą dołączyć do grupy sprzątającej w naszym kościele zapraszamy w poniedziałek i w piątek o 9.00.