I  NIEDZIELA  ADWENTU 27.11.2022r.

Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji. Za wszelkie ofiary składamy, serdeczne Bóg zapłać.

Dziś przypada I Niedziela Adwentu i nowego roku liturgicznego. Rozpoczynamy czas oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który przychodzi. Zapraszamy do udziału w roratach, które będą w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o 6.30, a w czwartek o 16.30. Pierwszą Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. O 16.30 zapraszamy na nieszpory i modlitwę w intencji trzeźwości. O 21.00 Apel Jasnogórski.

W poniedziałek od 16.00 – 17.00 dyżur charytatywny w domu katechetycznym. O 19.00 w sali kinowej pod kościołem spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 Szkoły Podstawowej nr 7 i z klasy 8a ze Szkoły Podstawowej nr 6.

We wtorek o 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W środę święto św. Andrzeja Apostoła.

W czwartek o 6.30 msza o powołania do służby Bogu w Kościele. O 16.00 spowiedź dla dzieci po Wczesnej i Pierwszej Komunii św. O 16.30 Msza Roratnia dla wszystkich dzieci. O 18.00 Msza w intencji rodzin Domowego Kościoła.

W piątek wspomnienie bł. Jana Franciszka Machy prezb. i  męcz. O 6.30 Msza roratnia w intencji dzieci po wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej. Czcicieli NSPJ zapraszamy na Mszę o 18.00 wcześniej o godz. 17.30 nabożeństwo przebłagalne. Od 18.30 okazja do spowiedzi dla młodzieży. W sposób szczególny zapraszamy klasy przygotowujące się do Bierzmowania czyli VII i VIII. O 19.00 Msza w intencji młodzieży naszej parafii. Po mszy spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas VII i VIII.

W sobotę o godz. 7.30 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę o 8.15, w czasie której zebrana kolekta zostanie przeznaczona na pomoc rodzinom z Syrii i Libanu adoptowanym przez naszą parafię. Po mszy spotkanie zelatorów Róż.

W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Barbary, patronki archidiecezji i naszego miasta. Jest to także święto patronalne górników. Wszystkich górników i emerytów górniczych zapraszamy na Mszę św. o 10.30, która zostanie odprawiona w ich intencji. Do udziału we Mszy św. zapraszamy całe rodziny górnicze. Górników w galowych mundurach zapraszamy do służby liturgicznej. Kolekta będzie na ogrzewanie naszego kościoła. Po każdej Mszy przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

W gablotkach i internecie jest zamieszczony plan odwiedzin kolędowych. Gdyby jednak ktoś miał obawy pandemiczne, to przy zakrystii można zabrać tzw. „zestaw kolędowy” jak w ubiegłym roku. Dziś z kolędą odwiedzimy parafian przy ulicy Dywizjonu 303 numery od 2 do 9. Początek o godz. 14.00.

Polecamy prasę katolicką – „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii są lampiony dla dzieci w cenie 25 zł. Zadbajmy o dobre przygotowanie dzieci do rorat. Po każdej Mszy przy zakrystii są do nabycia opłatki i świece wigilijne. W kaplicy z ekranem znajduje się drabina Miłosierdzia – ADWENTOWY DAR SERCA – Na wywieszonych karteczkach są konkretne potrzeby konkretnych ludzi, którzy otrzymają Twój dar (pomoc) w Święta Bożego Narodzenia.

Dzisiaj Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach w godzinach od 8.30 – 13.30 przy naszym kościele przeprowadza akcję honorowego oddawania krwi. Zachęcamy wszystkich od 18 do 65 roku życia, którzy mogą oddać krew o wsparcie tej akcji. Należy mieć dokument tożsamości i być po lekkim posiłku.

Zespół Charytatywny organizuje w czwartek 22 grudnia o 13.00 w domu katechetycznym wigilię dla ludzi samotnych. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Odwiedziny chorych przed świętami będą w sobotę 17 grudnia.

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu zadbali o porządek w naszym kościele. Osoby, które chcą dołączyć do grupy sprzątającej zapraszamy w poniedziałek i w piątek o g. 9.00.