II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024

Dziś i w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Prałata Stanisława Nogę, który w latach 70-tych czynnie był zaangażowany w powstanie naszej parafii, za co Mu z serca dziękujemy. Dziś będzie głosił Słowo Boże jako wprowadzenie do wizytacji u nas ks. biskupa Grzegorza Olszowskiego.

Dziś po każdej Mszy zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Ofiary prosimy składać do skarbonek przy wyjściu z kościoła obok gazetek parafialnych. Nadal zachęcamy do abstynencji od alkoholu na czas Wielkiego Postu i danie świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwościowej w kaplicy MB Fatimskiej. O 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. O 21.00 Apel Jasnogórski.

W poniedziałek od 16.00 – 17.00 dyżur charytatywny. Po wieczornej Mszy spotkanie Mężczyzn św. Józefa.

We wtorek o 17.30 nowenna do MB Nieust. Pomocy. Po wieczornej Mszy spotkanie Grupy Ewangelizacyjnej GABRIEL w Sali Kinowej.

Od środy do piątku będą rekolekcje dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 7. Klasy 1-4  godz. 9.00; klasy 5-8  godz. 11.00. O 19.00 Msza o uzdrowienie duszy i ciała.

W czwartek o 16.30 Msza szkolna dla wszystkich dzieci. Po Mszy wieczornej w kaplicy Miłosierdzia Godzina Święta do 20.00 z okazją do spowiedzi.

W piątek czcicieli NSPJ zapraszamy na Mszę o 6.30 i po Mszy na nabożeństwo przebłagalne o 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Od piątku gościć będziemy w naszej parafii ks. biskupa Grzegorza Olszowskiego, który w ramach wizytacji kanonicznej spotka się z dziećmi podczas rekolekcji, odwiedzi ośrodek Caritas.

W kolejnych godzinach:
12.00 – Spotkanie z pracownikami parafii i probostwa
14.30 – Spotkanie Księdza Biskupa z nauczycielami i katechetami w Sali Kinowej.
18.00 – Liturgiczne powitanie Księdza Biskupa i Msza święta
19.00 – Spotkanie z młodzieżą, Oazą, kandydatami do Bierzmowania i ich animatorami w Sali Kinowej
19.30 – Spotkanie z Radą Parafialną na probostwie.

Sobota o godz. 7.30 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
8.15 – Msza koncelebrowana w intencji Chorych, Żywego Różańca i Grup Parafialnych. Po Mszy Spotkanie z grupami parafialnymi w kościele: Domowy Kościół, Straż Honorowa NSPJ, Żywy Różaniec, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Grupa modlitewna św. O. Pio, Odnowa w Duchu Świętym, Koło misyjne, Grupa Ewangelizacyjna Gabriel, Mężczyźni św. Józefa, Grupa Liturgiczna i Zespół Charytatywny.
10.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci po niej spotkanie z ministrantami, Dziećmi Maryi i scholą.
12.00 – Spotkanie z Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii św.
15.30 – Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.

Niedziela
10.30MSZA ŚW. w intencji rodzin  (Po Mszy błogosławieństwo małych dzieci wraz z rodzicami.)
12.00MSZA ŚW. PONTYFIKALNA W INTENCJI PARAFIAN.
Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

Serdecznie zapraszamy małżeństwa, zainteresowane wstąpieniem do wspólnoty rodzin Domowego Kościoła, aby dzisiaj po mszy świętej podeszły do zakrystii.

W sobotę 24 lutego br. odbyły się święcenia diakonatu. Nowymi diakonami naszej archidiecezji są: Paweł Dąbrowski z parafii MB Różańcowej w Halembie, Mateusz Ochojski z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Piotrowicach i Adam Zając z parafii św. Józefa w Krasowach. Prosimy o modlitwę w intencji nowych Diakonów i o nowe powołania.  Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Dnia 26.02 o godzinie 19.00 w sali kinowej spotkanie autorskie z ks. Adrianem Chojnickim, który będzie opowiadał o genezie napisania swojej pierwszej książki i podzieli się świadectwem odkrywania swojej drogi do Boga. Będzie możliwość zakupienia jego książki z dedykacją.

Miejska Szkoła Podstawowa nr 7 w Knurowie zaprasza dzieci 6 i 7 letnie wraz z rodzicami na Dzień Otwarty Szkoły w poniedziałek 26 lutego o godz. 17.00

Dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o porządek w naszym kościele. Osoby, które chcą dołączyć do grupy sprzątającej w naszym kościele, zapraszamy w poniedziałek o 9.00 i w czwartek o 13.00.