15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2024

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś o 16.30 zapraszamy na Nieszpory. O 21.00 Apel Jasnogórski.

We wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel. O 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę kolekta będzie na WŚSD w Katowicach.

Przypominamy, że przez całe wakacje w porządku niedzielnym nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i zapraszamy do codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Okazja do spowiedzi świętej w tygodniu – 15 minut przed każdą poranną Mszą świętą oraz 30 minut przed Mszą wieczorną.

Z powodu trąby powietrznej, która przeszła nad naszym regionem w środę, 19 czerwca, zostało zniszczonych kilka kościołów, probostw i innych zabudowań parafialnych. W duchu solidarności i chrześcijańskiego miłosierdzia Arcybiskup Adrian zwraca się z prośbą o pomoc finansową, która pomoże w naprawie zniszczeń. Dziś zbiórka na ten cel przy wyjściu z kościoła ofiarę prosimy składać do skarbonek przy gazetkach parafialnych.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego wypoczynku. Tam, gdzie będziemy, dawajmy świadectwo wierności Chrystusowi i Kościołowi. Przypominamy o niedzielnej Mszy św. i odpowiednim godnym stroju w budynkach sakralnych.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym czasie zadbali o porządek w naszym kościele. Osoby, które chcą dołączyć do grupy sprzątającej w naszym kościele zapraszamy w poniedziałek i piątek o 9.00.