IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023r.

Dzisiejsza kolekta jest na potrzeby archidiecezji. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś IV Niedziela W. Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Radość ze zbliżających się Świąt Zmartwychwstania. Stąd w liturgii różowy kolor szat. O 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. O 21.00 Apel Jasnogórski.

W poniedziałek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. O 8.15 msza w intencji czcicieli św. Józefa. O 15.00 Spotkanie Zespołu Charytatywnego. Od 16.00 – 17.00 dyżur charytatywny w domu katechetycznym. O 19.00 w sali kinowej pod kościołem spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 Szkoły Podstawowej nr 9 i z klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 6.

We wtorek o 17.30  nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W środę o 19.00 w kaplicy spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.

W czwartek o  16.00 spowiedź dla uczniów szkoły podstawowej nr 9. O 16.30 Msza szkolna dla wszystkich dzieci. Po Mszy świętej wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie Grupy Liturgicznej. Od 19.00 do 21.00 zapraszamy osoby, które chciałyby wesprzeć swoją modlitwą uczestników ALPHY na adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia.

W piątek o 17.00 rozpoczęcie nauk przedmałżeńskich w sali kinowej. O 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zalecki za zmarłych przy Drodze Krzyżowej można składać w zakrystii.

W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte a nienarodzone. Będzie można podjąć 9-miesięczną Duchową adopcję dziecka poczętego. Deklaracje są na stolikach przy wyjściu. O 10.00 Droga Krzyżówa dla dzieci. Od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Prob. Piotr Bieniek Rektor Wspólnoty Pallotynów z Bielska Białej. O 18.00 po wieczornej mszy będzie nauka stanowa dla mężczyzn. Program Rekolekcji dostępny jest na plakatach i na stronie internetowej. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii Mały Gość dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy dzieci na wyjazd z Ks. Mateuszem organizuje on w wakacje BOSKIE KOLONIE na Mazurach w terminie 4-10 lipiec br.. Więcej informacji na plakatach i bezpośrednio u ks. Mateusza. Zapisy do końca Marca.

Od dziś ruszają zapisy na rekolekcje Oazy Dzieci Bożych, więcej informacji u ks. Szymona.

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu zadbali o porządek w naszym kościele. Osoby, do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszamy we wtorek i w piątek o g. 9.00.

Ja jestem światłością świata!