UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na opłatę instalacji pomp ciepła w naszym kościele. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która jest dopełnieniem Tajemnicy Paschalnej i kończy okres wielkanocny. Dzisiaj łączymy się też w modlitwie z pielgrzymującymi mężczyznami i młodzieńcami do Piekar Śląskich. O 16.30 Nabożeństwo Majowe. O 21.00 Apel Jasnogórski.

W poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. Od 16.00 – 17.00 dyżur charytatywny.

We wtorek wspomnienie św. Jana Sarkandra. O 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z Majowym. Po wieczornej Mszy św. mężczyzn św. Józefa.

W środę  święto Nawiedzenia NMP. O 19.00 spotkanie  modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.

W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o naszych kapłanach i powołanych do kapłaństwa a zwłaszcza o naszym parafianinie Kamilu Krotosiku, który w Zgromadzeniu Ojców Oblatów NMP otrzymał święcenia diakonatu.

W czwartek o godz. 6.30 Msza św. w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Od 16.00 spowiedź dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I komunii. O 16.30 Msza szkolna. Na wieczorną Mszę o 18.00 zapraszamy rodziny Kościoła Domowego. Po Mszy w Kaplicy Miłosierdzia do godz. 20.00 Godzina Święta. W czasie adoracji będzie też okazja do spowiedzi.

W piątek Czcicieli NSPJ zapraszamy na Mszę o godz. 6.30 a po Mszy na nabożeństwo przebłagalne. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi św. O 19.00 msza święta młodzieżowa.

W sobotę o godz. 7.30 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę o 8.15, w czasie której zebrana kolekta zostanie przeznaczona na pomoc rodzinom z Syrii  i Libanu adoptowanym przez naszą parafię. O 9.00 rozpoczną się odwiedziny chorych i starszych parafian, których prosimy zgłosić w zakrystii lub w kancelarii.  Od 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszym kościele po wszystkich mszach  odbędą się mini koncerty pieśni religijnych, w wersji instrumentalnej na fletni Pana, w wykonaniu ARTURA THOMASA prekursora gry na tym instrumencie w Polsce. Będzie też możliwość nabycia płyty CD  w cenie 20 zł. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

W sobotę 24 czerwca wyruszy nasza parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Koszt 270 zł. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce i ze względu na rezerwację noclegów prosimy o jak najwcześniejsze zgłoszenia. Zapisy na pielgrzymkę wraz z zaliczką 50 zł. przyjmowane są w zakrystii i w kancelarii. Pielgrzymka zakończy się we wtorek 27 czerwca. W tym dniu można dojechać do pielgrzymów autokarem z parafii koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii Mały Gość dla dzieci.

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu zadbali o porządek w naszym kościele. Osoby które chcą dołączyć do grupy sprzątającej w naszym kościele zapraszamy w poniedziałek i w piątek o 9.00.