UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 31.05.2020r.

Dzisiaj kolekta na potrzeby archidiecezji. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 • Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O 16.15 uroczyste nieszpory połączone z nabożeństwem majowym. O 21.00 Apel Jasnogórski.
 • Zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami władzy cywilnej i metropolity katowickiego obowiązują w kościele zasady dotyczące bezpieczeństwa: zasłaniania ust i nosa, nie podawania sobie rąk, stosownego dystansu osób. Komunię należy przyjmować na rękę i włożyć do ust przy stopniu komunijnym. Nie odchodzimy z Hostią w ręce do ławki.
 • Za zgodą rodziców i z zachowaniem wszystkich rygorów sanitarnych przywraca się posługę służby liturgicznej, w tym ministrantów, lektorów, kantorów oraz scholi, a także udzielanie Komunii św. w kościele przez nadzwyczajnych szafarzy. Przywracamy w parafiach odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Przywracamy duszpasterstwo dzieci i młodzieży, w tym pracę formacyjną służby liturgicznej, Dzieci Maryi, Ruchu Światło-Życie, a także innych grup parafialnych. Jest możliwość spowiedzi w konfesjonałach. Zachęcamy do spowiedzi w czasie wielkanocnym która jest możliwa do przyszłej niedzieli z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych.
 • Z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, np. choroba, pielęgnacja niemowląt. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób
  w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. i nabożeństw, w tym do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30, a w niedzielę o 19.45 i dziękujemy za dotychczasową wspólną modlitwę.
 • Dziś przypadałaby tradycyjna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar ze względu na epidemię ks. Abp zaprasza do wspólnej modlitwy transmitowanej z Piekar w tym dniu od godz. 13.00 przez TV Polonia, TVP Katowice, Radio Em i Radio Katowice.
 • Ks. Biskup Marek Szkudło udzieli Bierzmowania młodzieży klas ósmych w naszej parafii w trzech etapach:

  – szkoła podstawowa nr 6 – jutro w poniedziałek o godz. 18.00,
  – szkoła podstawowa nr 7 klasy a i b – czwartek 4 czerwca o godz. 16.00,
  – szkoła podstawowa nr 7 klasa c i szkoła podstawowa nr 9 – czwartek 4 czerwca o godz. 18.00. Pamiętajmy o tej młodzieży w modlitwie.

 • W poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych.
 • We wtorek o 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 • W środę o godz. 19.00 Msza Św. w intencji członków i sympatyków Odnowy w Duchu Świętym.
 • W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o naszych kapłanach i powołanych do kapłaństwa.
 • W piątek o 18.00 msza w intencji dzieci po I-ej Komunii św. i rodzin Kościoła Domowego.
 • W sobotę o godz. 7.30 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę o 8.15, w czasie której zebrana kolekta zostanie przeznaczona na pomoc syryjskiej rodzinie z Aleppo adoptowanej przez naszą parafię. Od 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian, których należy zgłosić w zakrystii lub w kancelarii.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się czas Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie na Wydział Teologiczny UŚ.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i Małego Gościa dla dzieci i Apostolstwa Chorych – są wyłożone w Kaplicy Miłosierdzia i z tyłu kościoła.
 • Środowisko harcerskie z Knurowa organizuje akcję KREMÓWKA-HARCÓWKA – szczegóły na plakatach.
 • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ostatnim czasie wspomogli naszą parafię ofiarą złożoną w kościele, w kancelarii lub przez wpłatę na konto bankowe.

Dziś na zakończenie Mszy przed błogosławieństwem odśpiewamy Suplikacje prosząc o zakończenie epidemii.
Odmówimy również Akt oddania naszego miasta pod opiekę św. Barbary.