VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.02.2020r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na opłatę za ogrzewanie naszego kościoła. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 • Dziś o 16.30 zapraszamy na Nieszpory. O 21.00 Apel Jasnogórski. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwościowej w kaplicy MB Fatimskiej. Także w modlitwach pamiętamy o klerykach mających przyjąć w sobotę świecenia diakonatu.
 • W tym tygodniu rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo, które z racji możliwości codziennej adoracji od 9.00 – 18.00 możemy rozciągnąć na cały tydzień. Gorąco zapraszamy do włączenia się w adorację wynagradzającą zwłaszcza w tych dniach. Przypominamy, że w Kaplicy Miłosierdzia od poniedziałku do piątku jest czynny stały konfesjonał w godz. od 13.00 do 15.00.
 • W poniedziałek od 16.00 – 17.00 dyżur charytatywny.
 • We wtorek o 17.15 nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą Różańcową. O 18.00 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca z okazji 25-lecia Róż Różańcowych w naszej parafii. Z tej okazji chcieliśmy Maryi ofiarować kolejną Różę, ale brakuje kilkunastu osób. Serdecznie zapraszamy chętnych do zgłoszenia się w zakrystii. Po wieczornej mszy w domu parafialnym spotkanie dla mężczyzn – Czcicieli św. Józefa.
 • W Środę Popielcową rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Niech to będzie święty czas wypełniony modlitwą i wzmożoną pracą nad sobą, zmierzającą do nawrócenia. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Msze św. będą o 6.30; 8.15; 16.00; 18.00 i 19.00 Msza Św. w intencji Sympatyków i Członków Odnowy w Duchu Świętym a po niej zapraszamy na wspólną adorację krzyża w duchu ekumenicznej wspólnoty z Taize. Podczas tej modlitwy będziemy adorować krzyż i trwać w modlitwie medytacyjnej śpiewając kanony. Modlitwa zakończy się wspólnym Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
 • W czwartek o 16.00 spowiedź dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 9. O 16.30 Msza szkolna dla wszystkich dzieci. Od 19.00 do 21.00 zapraszamy osoby, które chciałyby wesprzeć swoją modlitwą uczestników ALPHY na adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 • I piątek Wielkiego Postu, to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.
 • W piątek o 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zalecki za zmarłych przy Drodze Krzyżowej można składać w zakrystii.
 • W sobotę w naszym kościele odbędzie się Diecezjalny Wielkopostny Dzień Skupienia Grup Modlitwy św. O Pio. Ponad 300 osób przyjedzie z całej archidiecezji. Początek o godz. 9.30, o 12.00 Msza święta, zakończenie o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program dostępny jest na plakatach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Wieczorną Mszą św. Rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku poprowadzi O. Bartosz Madejski Oblat, proboszcz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach. Temat: „Wielka Tajemnica Wiary”.
 • Kolekta w przyszłą niedzielę to jałmużna postna.
 • Wielkopostna zdrapka jest dostępna przy zakrystii u Młodzieży Oazowej.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii marcowy „Mały Gość” dla dzieci.

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu zadbali o porządek w naszym kościele.
Osoby, do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszamy w poniedziałek i w piątek o godz. 9.00.