XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.11.2018r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na renowację wnętrza naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości o 10.30 msza święta w intencji naszej Ojczyzny. O 16.30 Nieszpory. Dzisiaj o godzinie 18.00 zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Knurowskie Wieczory organowe. O 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski.

W poniedziałek o 7.45 członków Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy na różaniec do Siedmiu Boleści NMP i na Mszę o 8.15. Po mszy spotkanie w Sali kinowej. O 19.00 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 szkół podstawowych 6 i 9.

We wtorek o 17.15 nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z Różańcem fatimskim. Po wieczornej Mszy katecheza dla dorosłych w Sali Kinowej nt.: „Wierzę w Ducha Świętego”

W środę o 19.00 spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w Kaplicy Miłosierdzia. O 19.00 zapraszamy również na spotkanie w kościele rodziców dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii św.

W czwartek o 16.00 spowiedź dla uczniów szkoły podstawowej nr 7. O 16.30 Msza szkolna dla wszystkich dzieci. O 19.00 półgodzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia i spotkanie wszystkich pragnących włączyć się w organizację drugiego kursu Alfa w naszej parafii.

W piątek o 17.00 w sali św. Józefa katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.

W sobotę od 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę przypada Dzień Muzyki Liturgicznej. Z tej okazji Schola Magnificat zaprasza na koncert o godzinie 18.00. Po koncercie można będzie nabyć pierwszą profesjonalnie wydaną płytę scholi. Kolekta za tydzień na potrzeby archidiecezji.

Polecamy prasę katolicką „Gościa Niedzielnego” w aktualnym numerze o roli Kościoła w przetrwaniu polskości podczas zaborów.

Przy naszej parafii pojawiła się możliwość bezpłatnego spotkania i konsultacji z psychologiem jutro w poniedziałek w godz. 16.00-20.00. po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu do: Łukasz Kielemnik tel. 517 961 101.

W poniedziałek 12 listopada o godz. 19.00 w kaplicy św. Józefa (pod kościołem) odbędzie się spotkanie seniorów i przyjaciół harcerskich działających przed laty na terenie naszego miasta i powiatu.

Trwają zapisy na Ferie z Bogiem czyli wyjazd narciarski w I tygodniu ferii zimowych w Alpy Włoskie, są jeszcze wolne miejsca. Program dostępny w zakrystii oraz w gablotkach.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza mieszkańców powyżej 60 roku życia do udziału w zajęciach Dziennego Domu „Senior +” w Knurowie przy ul. 1-go Maja 45. Szczegóły w gablotce.

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu zadbali o porządek w naszym kościele. Osoby które chcą dołączyć do grupy sprzątającej w naszym kościele zapraszamy poniedziałek i w piątek o godz. 9.00.