V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 • Dziś rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętamy o nim w naszej modlitwie. Dzisiaj w naszej parafii dzieci ze Szkoły podstawowej nr 6 i 9 przystępują do I Komunii św. O 16.15 nabożeństwo dziękczynne dzieci po I Komunii św. połączone z nabożeństwem majowym. O 18.00 w naszym kościele zapraszamy na wyjątkowy koncert „Ucisz serce” w ramach Knurowskich Dni Integracji wypełniony nastrojową muzyką i słowami św. Jana Pawła II. Podczas koncertu wystąpi Agnieszka Bielanik-Witomska i inni znani artyści. Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Z okazji 99 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II od 8.00 do 13.00 zuchy i harcerze zapraszają parafian na papieską kremówkę.
 • W poniedziałek od 16.00 – 17.00 dyżur charytatywny. O 19.00 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 ze Szkoły Podstawowej nr 7.
 • We wtorek o 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym. Po mszy wieczornej zapraszamy do Sali Kinowej na katechezę dorosłych na temat: „Wierzę w Kościół – Lud Boży”
 • W środę po mszy o 6.30 prośby i podziękowania do św. Józefa. O 19.00 spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w Kaplicy Miłosierdzia.
 • W czwartek O 16.00 spowiedź dla uczniów szkół podstawowych. O 16.30 Msza szkolna dla wszystkich dzieci. O 18.00 msza intencji czcicieli św. Ojca Pio.
 • W piątek o 17.00 w sali kinowej początek nauk przedślubnych dla narzeczonych.
 • W sobotę od 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
 • W przyszłą niedzielę wyjazd na pielgrzymkę stanową mężczyzn autokarem do Piekar Śląskich o godz. 7.00. Koszt wyjazdu 10 zł. – zapisy w zakrystii. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. O 18.00 w naszym kościele wystąpi Chór Kameralny „Slavica Musa” działający przy Centrum Kultury w Knurowie – Dyrygent Tomasz Paweł Sadownik
  z towarzyszeniem Piekarskiej Orkiestry kameralnej.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii nowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 • W sobotę 22 czerwca wyruszy z ks. proboszczem nasza parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Koszt 150 zł. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce i ze względu na rezerwację noclegów prosimy o jak najwcześniejsze zgłoszenia. Zapisy na pielgrzymkę wraz z zaliczką 50 zł. przyjmowane są w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Pielgrzymka zakończy się we wtorek 25 czerwca. W tym dniu można dojechać do pielgrzymów autokarem z parafii koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.
 • W dn. 10-14 czerwca odbędą się rekolekcje Apostolstwa Chorych w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Kokoszycach, które poprowadzi ks. Jerzy Lisczyk. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach osoby chore, starsze wiekiem, niepełnosprawne oraz pragnące zapoznać się z duchowością Apostolstwa Chorych. Istnieje możliwość zorganizowanego przejazdu autokarem do Kokoszyc. Zapisy na rekolekcje i na autokar do Kokoszyc, w sekretariacie Apostolstwa Chorych pod numerem telefonu: 32 251 21 52.

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu zadbali o porządek w naszym kościele. Osoby które chcą dołączyć do grupy sprzątającej w naszym kościele
zapraszamy w poniedziałek i w piątek o 9.00.