Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 05.04.2020r.

 • Dziś Niedziela palmowa – rozpoczyna się Wielki Tydzień. Nabożeństwa są bez udziału wiernych. Zapraszamy na transmisje internetowe dziś o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. O 19.45 Różaniec i o 21.00 Apel Jasnogórski.
 • Wszystkie msze święte są odprawiane zgodnie z ustalonym planem i transmitowane przez internet. Ponadto transmitowane są: codzienny Różaniec o 7.45 do środy i 20.30 do piątku; wtorek – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.30;
 • W poniedziałek o 7.45 na różaniec do siedmiu Boleści NMP i o 8.15 Msza w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 • Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego nie będzie wiecznej adoracji w kaplicy Miłosierdzia Bożego.ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE
  W Wielki Czwartek o 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej.
  W Wielki Piątek o godz. 8.00 Ciemna Jutrznia o godz. 10.00 i o 15.00 Droga Krzyżowa, o godz. 18.00 Ceremonie Wielkiego Piątku.
  W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 roku życia, a post od 18 do 60 roku życia.
  W Wielką Sobotę o godz. 8.00 Ciemna Jutrznia o godz. 20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. W tym roku nie będzie Ciemnicy i Bożego Grobu a także poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. W czasie epidemii dla przeżycia Wielkiego Tygodnia w domu zachęcamy do skorzystania z Rytuału Rodzinnego i pomocy znajdujących się na naszej stronie parafialnej włącznie z tekstem Ciemnej Jutrzni. Jest też Przewodnik po świętowaniu w czasie pandemii – Wielkanoc w domu.
 • Ponieważ nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie zachęcamy dla usposobienia duszy do stanu łaski przez „wzbudzenie akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej”. Jednak w sytuacjach wyjątkowych, można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania uprzednio umawiając się z kapłanem telefonicznie.
 • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza będzie o godz. 7.30.
 • Na stronie internetowej dostępne jest Słowo pasterskie Arcybiskupa Katowickiego o Duchowym przeżyciu Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy.
 • W kaplicy Miłosierdzia Bożego i kancelarii są do nabycia paschaliki z Caritasu w cenie 6 zł. Paschalik, który zapłonie przy śniadaniu w Niedzielę zmartwychwstania jest symbolem przejścia ze śmierci do nowego życia naszego Pana Jezusa Chrystusa i naszej jedności oraz solidarności z potrzebującymi.
 • Ksiądz Arcybiskup także zaprasza wiernych do wsparcia dzieła zakupu respiratorów. Konto Caritas Archidiecezji dostępne jest na naszej Stronie internetowej.
 • Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają nasz kościół przez ofiary składane na parafialne konto bankowe.
 • Na zakończenie mszy przed błogosławieństwem odśpiewamy suplikacje i odmówimy Akt oddania naszego miasta pod opiekę św. Barbary.