Działalność biblioteki parafialnej została wznowiona w 2000 roku. Jej rozwój dokonuje się dzięki ofiarności wielu ludzi – księży i osób świeckich, również spoza parafii. Obecnie w bibliotece znajduje się prawie 7 tysięcy książek, nie tylko religijnych. Z roku na rok wzrasta liczba czytelników. Trwają intensywne prace nad uporządkowaniem i skatalogowaniem księgozbioru.

W ostatnich dwóch latach szczególnie dzieci aktywnie biorą udział w wypożyczaniu książeczek religijnych, co na pewno w przyszłości zaowocuje. Jak wiemy dzieci bardzo mało czytają (poza wyjątkami).Można je zachęcić poprzez różnego rodzaju konkursy, zagadki, nagrody. Dlatego nasza biblioteka prowadzi szeroko zakrojoną działalność wśród najmłodszych – chcemy zainteresować dzieci czytaniem książek religijnych, ale nie tylko. Podczas ferii zimowych i wakacji letnich odbywają się zajęcia dla dzieci. Poprzez głośne czytanie, śpiewanie oraz rysowanie, malowanie, wycinanie itp. chcemy naszych młodych parafian jeszcze bardziej zachęcić do wypożyczania książek i przybliżania im Boga. Dziś wiele rodziców boryka się z problemem nerwowości swoich dzieci nie wiedząc, co jest przyczyną tych zaburzeń. Jesteśmy przekonani, że czytanie książek nie tylko uspokaja, wycisza dziecko, ale także uczy cierpliwości, poświęcenia, miłości i dobrego współżycia w grupie, w domu oraz poszanowania siebie i innych.

W bibliotekach publicznych (również gliwickich) książeczek religijnych dla dzieci po prostu nie ma. Prosimy o każdy nawet najmniejszy dar serca, który byłby pomocny w dalszym rozwoju naszej parafialnej biblioteki. Zależy nam szczególnie na księgozbiorze dla dzieci, ale także na innych rzeczach pomocnych w funkcjonowaniu biblioteki. Mogą to być np. niekompletne kredki, mazaki, bloki rysunkowe, farbki do malowania, ale także słodycze, zabawki dla najmłodszych, które przeznaczamy na nagrody konkursowe. W bibliotece znajduje się także puszka na ofiary pieniężne, przeznaczone na zakup nowych książek i kolorowanek religijnych dla dzieci.

Bóg zapłać za wszelką pomoc!

Godziny otwarcia:

niedziela 10.00-10.30
poniedziałek 16.30-17.30
wtorek 16.30-17.30
czwartek od 16.30-17.30
Obecnie opiekunem biblioteki jest Tomasz Węgorzewski